Gastro jachting

heroina

Dovolená, slunce, jídlo.
Umíte si představit lepší kombinaci?

Kvalitní jídlo, dobré víno a možnost ochutnat místní speciality jsou hlavním mottem naší plavby. Budeme mít možnost navštívit lokální producenty, užít si atmosféru nákupu typických výrobků a následně nahlédnout do kuchyně a možná se i něco přiučit. Po celou dobu budeme mít na lodi vlastního zkušeného kuchaře, který se postará, abychom si plavbu mohli dosyta užít 😊.
Gastro jachting je naplánován jako týdenní plavba na novém katamaránu Lagoon 40 s názvem Heroina. 

Na čem se budeme plavit?

Katamarán, jak název napovídá, má 2 trupy. V každém z trupů jsou dvě kajuty pro dva, a navíc jedna kajuta pro jednoho ve špičce. V kajutách pro dva je vždy dvojlůžková postel s kvalitní matrací a rošty, okno s výhledem na vodní hladinu a vlastní koupelna včetně sprchy a toalety. Na palubě je společný prostor, jehož součástí je kapitánský můstek a kuchyň. Dobroty, které kuchař připraví, si sníme na zádi s výhledem na moře. Na střeše paluby, na bocích i přídi se dá ležet a opalovat. Majitelé Milan s Marcelou pokřtili katamarán jménem Heroina, neboli hrdinka. Fotky přímo z Heroiny si můžete prohlédnout zde.

Co očekávat od samotné plavby?

Heroina kotví u Dubrovníku v ACI Marině, odkud budeme vyplouvat a kam se po týdnu také vrátíme. Před odjezdem kuchař nakoupí ryby na místním trhu a vyrazíme směr sever podél pobřeží a ostrovů Chorvatska. Přes den si budeme užívat jachtaření, slunce, vody a hlavně dobrého jídla a pití. Na noc budeme kotvit v klidných zátokách. Kdo bude chtít, může se přiučit i jachtařskému řemeslu. V rámci plavby nás čeká několik gastronomických výsadků na pevninu. Na poloostrově Pelješac navštívíme rodinné vinařství Edivo, kde nás bude čekat i degustace vína, které zde nechávají zrát 700 dní na mořském dně. Zájemci si mohou víno sami vylovit přímo z mořského dna. Určitě se cestou zastavíme ve Stonu, městě vyhlášeném chovem ústřic, kde budeme mít možnost si chov mušlí a kamenic prohlédnout přímo na vodě i je ochutnat. Cestou také navštívíme několik místních konob, kde ochutnáme místní speciality. Nevynecháme ani národní park na ostrově Mljet, kde si uděláme piknik. 

Co si (ne)vzít s sebou? 

Jestli se chystáte na svou první plavbu na jachtě, podívejte se na rady od kapitána Milana Soukupa, co si zabalit a na co se připravit. Najdete je pod odkazem „Jak se připravit na cestu“ na konci článku. Podle seznamu si můžete rovnou odškrtávat, co máte sbaleno 🙂  
Na loď si vezměte měkké zavazadlo, které půjde po vybalení zmačkat nebo složit. Tvrdé skořepinové kufry není na lodi kde uskladnit. 
Určitě je dobré přibalit oblečení co nepromokne a neprofoukne, minimálně bundu. Na přídi a bocích lodi to za větrnného počasí stříká.
Večer přijde vhod teplejší svetr nebo mikina. Na chladnějších plavbách je vítaným doplňkem i čelenka nebo čepice, ale doporučujeme ji přibalit i v letních měsících.
Na lodi chodíme bosí. Pokud si přeci jen chcete vzít s sebou boty na loď, můžete si přivézt jachtařské boty s bílou podrážkou. Pantofle ani žabky nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti.
Sluneční brýle a opalovací krém jsou na moři ještě důležitější než na pláži.
Pokud plánujete některou noc strávit na palubě s výhledem na hvězdy, vezměte si s sebou spacák. Karimatku využijete pro ležení na střeše nebo bocích lodi nejen v noci, ale není nezbytná.
Loď v noci může vydávat roztodivné zvuky. Někoho to uspává, jiné ruší. Pokud patříte do druhé skupiny, nezapomeňte na špunty do uší.

Co je zahrnuto v ceně plavby? 

Ubytování na katamaránu Heroina od 8.5. 17:00 do 15.5. 9:00
7x snídaně, 6x oběd, 7x večeře, část na lodi, část v místních restauracích (konobách)
Sklenka vybraného vína k večeřím na lodi
2l vody na osobu a den
Základní degustační menu ve vinařství Edivo.
Ochutnávka ústřic na farmě.
Průvodce po Dubrovníku, transfery z lodi do města a zpět v rámci prohlídky
Káva Nespresso na lodi

Co není zahrnuto v ceně plavby? 

Doprava do Dubrovníku a zpět
Zdravotní pojištění
Nápoje mimo výše uvedeného (na lodi je možno zakoupit víno a pivo)
Vstupy do národních parků, památek apod.
Návštěva podmořského vinného sklípku ve vinařství Edivo. (cena cca 200 Euro za osobu)

Detailní itinerář plavby (pokud ho počasí umožní)

Den 1. (8.5. po 17:00): Nalodění na Heroinu, která kotví v ACI Marina Dubrovník, večeře na lodi a přenocování v marině, možnost vyrazit na prohlídku přístavu.
Den 2: Po snídani vyplutí na severozápad směrem ostrov Šipan, kotvení v zátoce u města Šipanska luka
Den 3. Plavba dál na severozápad k poloostrovu Pelješac, možnost koupání a vylodění na pláži.
Den 4. Návštěva vinařství Edivo www.edivovina.hr poblíž města Trstenik, příležitost koupit si místní víno přímo od vinaře.
Den 5. Přejezd k ostrovu Mljet, návštěva místního národního parku. https://np-mljet.hr/ 
Den 6. Cestou zpět zastávka ve městě Ston a výprava na mušlovou farmu.
Den 7. Ráno připlutí do přístavu, snídaně a oběd na lodi. Odpoledne a večer prohlídka Dubrovníku.
Den 8. (15.5. do 9:00): Snídaně na lodi a rozloučení se.

Cena: 28.253 Kč / týden / osoba